Hakkımda

Merhaba,

Ben Coşkun Taşdemir , elektronik mühendisiyim. Bu sitede başta gömülü sistemler olmak üzere değişik konularda yazılarımı  sizlerle paylaşıyorum. Gömülü sistemler konusunun çok önemli olduğunu düşünüyor ve bu konunun ülkemizde mümkün olduğunca tanınması için ufak da olsa katkıda bulunmak istiyorum.

Üniversite yıllarımda tanıştığım dijital elektronik ve mikroişlemcilerin o harika dünyasını keşfettikten sonra bu alana odaklandım. Üniversite mezuniyeti ve askerlik görevi sonrası bir savunma sanayi firmasında İnsansız Hava Aracı projelerinde gömülü yazılım mühendisi olarak çalıştım. Bu süre zarfında hem ülkemizde daha yeni yeni oluşan harika bir alanda çalışma fırsatı buldum hem de görev-kritik gömülü sistemler alanında tecrübe kazandım. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde  Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği üzerine, Bilgi Üniversitesi’nde de İş yönetimi (MBA) üzerine yüksek lisans derecelerim var.

Gömülü sistemler ve gömülü yazılımlar konularında eğitimler veriyorum. Ayrıca yeni ürün geliştirme ve ar-ge konularında KOBİ ve Start-up firmalara danışmanlık yapıyorum.

Blogumdaki  yazılarla ilgili veya diğer konularda görüşlerinizi bana iletebilirsiniz.

Kurumsal Proje danışmanlığı ve eğitimler için benimle iletişim formu üzerinden iletişime geçebilirsiniz.


Linkedin Profilim:

Profesyonel Özgeçmiş

 

 

 

Ayrıca Facebook üzerinde  web sitemi beğenebilir, yazdığım yazılara oradan da ulaşabilirsiniz:

Bana ulaşmak için:

Yorum ve sorularınızı iletin. Geri dönüş yapılmasını istiyorsanız lütfen e-posta adresinizi doğru olarak giriniz.

Arduino konusundaki sorularınız için lütfen http://forum.arduinoturkiye.com adresini kullanın
* Doldurulması gerekli alan

Destekleyen Hızlı Güvenli İletişim Formu

 

4 thoughts on “Hakkımda

 1. Bu özenli çalışma her türlü tebriği hak ediyor. Sitenin tamamını incelediğimizde sektör ve toplum için ne kadar önemli bir çalışma yaptığınız ortada. Paylaşımların için tekrar tekrar teşekkürler.

 2. Merhaba Çoşkun Bey,
  Nette Tavsiyelerim adlı yazınıza ulaştım, tam da benim aradığım gibi bir yazıydı.Sonra bloğunuza ulaştım.Gerçekten emeğinize sağlık, güzel benim ,lg,m, geçen oldukca yazı buldum. Sizinle tanışmayı isterdim.Başarılarınızın devamını dilerim. A.Kemal

 3. Merhabalar..
  üniversite hakkındaki yazınız isabetli olduğu apAçık ortada..
  Çevremde benim gibi hobi olarak uğraşan arkadaşlara bakıyorum tamamen farklı sektörlerde çalıştıkları halde yazılım alanında (sistem programlama)gayet başarılılar. Bence kodlama bir sanat değil bir felsefedir..

 4. İyi günler ;

  Elektronik mühendisliği 2.sınıf öğrencisiyim. Staj yapmak için önerebileceğiniz alanlar ve şirketler var mı acaba ? Ayrıca hangi alana yönelmem gerektiğine de tam olarak kara veremedım :S – yani secmeli dersleri elektroniğin hangi alanlarında yoğunluklu seçeyım?-
  Geri bildirimde bulunmanız dileğiyle.

  Saygılarımla..

  Not : Bende elektronik muhendisi hakkındaki yazınızı okuyarak sitenizi keşfettim. Teşekkürler 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.