2-3 Kasım 2013 – Robotistan.com Arduino Başlangıç Eğitimi’ni gerçekleştirdik

eğitimBu haftasonu (2-3 Kasım 2013) Robotistan.com’un düzenlediği ve benim verdiğim Arduino Başlangıç Eğitimi’ni, İstanbul’da gerçekleştirdik. Benim açımdan oldukça keyifli ve verimli geçen bir eğitim oldu. Eğitim sonunda katılımcılardan da benzer şekilde olduğunu yönünde geri bildirimler aldım.
Eğitimde Arduino kitabımdaki konulara paralel olarak temel programlama ve Arduino fonksiyonlarının kullanımı ile ilgili örnekleri katılımcılarla beraber gerçekleştirdik. Eğitimin içeriği Arduino Başlangıç Eğitimi olsa da, temel C programlama ve elektronikle ilgili gömülü sistemler alanındaki tecrübelerimi de elimden geldiğince katılımcılara aktarmaya çalıştım. Tabi 2 günlük kısa süreli bir eğitimde bütün herşeye değinmek çok zor olsa da genel olarak birçok konuya değinmiş olduk.

Bununla beraber, bundan sonra yapacağımız eğitimleri şekillendirebilecek tecrübeleri de kazandığıma inanıyorum. İçerikle ilgili düzenlemeler yapıp farklı konu başlıklarında eğitimler açmayı da planlıyoruz. Bununla ilgili duyuruları robotistan.com üzerinden takip etmeye devam etmenizi tavsiye ediyorum. Robotistan e-posta grubuna kaydolduğunuzda duyuruları e-posta ile alma şansınız da olacaktır. Farklı ihtiyaçlar için açılabilecek eğitimler hakkında yorumlarınızı da yazının altında paylaşırsanız sevinirim.

7 thoughts on “2-3 Kasım 2013 – Robotistan.com Arduino Başlangıç Eğitimi’ni gerçekleştirdik

  1. Eğitim istediğim gibiydi çok teşekkür ederim. Adı gibi başlangıç eğitimi olarak konuya genel açıdan bakılmaya çalışıldı. İşin mantığını az buçuk oturttuktan sonra uygulamalara geçildi. Fakat derste genelde uygulamaları tecrübe ederek yapmadık. Daha çok kodlarının üzerinden mantığına ve karşılaşabileceğimiz sorunlarına odaklandık. Çıkabilecek sorunların ne tür yöntemlerle aşılabileceğini konuştuk. Uygulamaların çoğunlukla eve bırakılması hem vaktin daha verimli kullanılmasını hem de derste ki bütünlüğü sağladı. Dolu dolu bir 9 saat oldu. Sanırım bu eğitim bir üst seviyede bir takipçi eğitimini hakediyor. Bu arada robotistana da teşşekür ederiz.

    Çalışmalarınız da başarılar dilerim.

    • Merhaba,
      Henüz kesinleşmiş bir tarih yok ama önümüzdeki aylarda tekrar edilebilir. Robotistan.com mail grubuna üye olursanız eğitim açıldığında haberdar olabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.