Eyl 11

Kısa kısa – 2

Son dönemde hakkında yazmak istediğim konular kafamda oldukça birikti. Hepsi için ayrı bir yazı yazmaktansa kısa kısa hepsine değinmek istiyorum.

Geçen hafta teknoloji dünyasında belki de çok göz önüne gelmeyen bir haber vardı. Amerika’da Boston Dynamics firması insandan hızlı koşabilen bir robot geliştirdi. Boston Dynamics’in daha önce yük taşıma amaçlı geliştirilen “robot katırını” da görmüştük. Ancak bu seferki gerçekten çok etkileyici.


Continue reading

Eyl 05

Kısa Kısa…

Geçtiğimiz pazartesi günü (3 Eylül 2012) LG Türkiye’nin piyasaya yeni çıkaracağı projektörlerini tanıttığı etkinliğe davetliydim. LG değişik boyutlarda yeni projektör ürünlerini tanıttı. En küçük olan model neredeyse cebe sığacak büyüklükte ve gerçekten etkileyici idi. Ayrıca pasif 3 boyut gözlüklerle rahat bir şekilde, gözleri yormadan izlenebilen 3 boyutlu projektörden de oldukça etkilendiğimi söyleyebilirim. Gecenin sonunda 3 kişi LG projeksiyonlardan kazanma şansı elde etti. Maalesef kazananların arasında yer almadım ama LG bizi de eli boş göndermedi. Tarayıcı özellikli farelerinden hepimize hediye etti. Nazik davetleri ve hediyeler için LG Türkiye ve Sodamedya ajans‘a teşekkür ediyorum.

* * *

Continue reading